–
hé lieverd, lach dan
zwaai nog een keer ten afscheid
en vervolg je pad
–
je lippen verstild
straalt nu je licht in ons hart
gekoesterd, geliefd
–
Voor mijn lieve schoonzus, die haar broer veel te vroeg moest afstaan ❤
HAIKU ZATERDAG
Haiku is een vorm van Japanse dichtkunst, geschreven in drie regels, waarvan de eerste regel 5, de tweede regel 7 en de derde regel weer 5 lettergrepen telt.
De haiku drukt, in de klassieke vorm, een ogenblik-ervaring uit, soms gelinkt aan en geïnspireerd door zen. De haiku is een vingerhoed vol emotie, waarin weinig ruimte is voor ontledingen en benaderende omschrijvingen.
Schrijf een haiku op je blog/website over wat jou vandaag bezighoudt en geef het de titel Haiku zaterdag. Zet je bijdrage met een link naar je eigen post in een reactie hier op Doldriest. Je mag een foto of een tekening gebruiken, maar dat hoeft helemaal niet.
Grijp de badge en doe mee! 🙂
- Melody Music: Haiku Op Zaterdag – 11
- Kar’i Sol: maart in de lichtstad
- HOF- en bijzaken: The eyes of a cat
Marion, je Haiku is mooi, heel mooi… en het plaatje erbij, ik raak er niet op uitgekeken.
Mijn ZaterdagHaiku overigens wilde ik er dan ook eigenlijk niet eens zo plomp bij plaatsen, moet misschien wel ergens anders….
Fijne paasdaags, Peter
LikeGeliked door 1 persoon
Hoi Peter, ik ben net bezig met de haiku (uitdaging) van vandaag. En je hebt de ode aan Poesnel prima geplaatst, ik ga er straks op reageren. 🙂
Jij ook fijne paasdagen!
LikeLike
Vandaag keek ik weer eens met verbazing naar de ouder wordende ogen van Poesnel, het zusje van de twee. En alweer verbaasde ik me over wat ik zag: de vitaliteit, de gedrevenheid en tegelijkertijd een eindeloze liefde en trouw ….. Mijn inspiratie voor Marions Zaterdag Haiku Challenge (俳句 ); een vingerhoed vol emotie, waarin weinig ruimte is voor ontledingen en benaderende omschrijvingen.
http://peterdelannoy.com/2015/04/04/the-eyes-of-a-cat/
LikeGeliked door 1 persoon
Wat een prachtige foto, Peter, aangevuld met doordachte woorden. Een oog vol karakter, verleden en toekomst. Katten zijn ondoorgrondelijk, aanhankelijk en eigenzinnig.
LikeLike
Marion, sterkte. Wat mooi verwoord, in beide versies.
Ik was even weg, daarom een vertraagde inbreng, met als titel PARIJS. Ingegeven door zicht op de Eiffeltoren, die donderdag jl. met de top in een onweerswolk zat.
maart in de lichtstad:
met het hoofd in de wolken
het weer trotseren
LikeGeliked door 1 persoon
Je hebt de sfeer mooi weergegeven, Anne!
LikeLike
Prachtig. Ontroerend. Mooi. Troostend. Wat een kracht geeft deze combinatie van afbeelding, woorden en gedachten. Veel sterkte!
LikeGeliked door 1 persoon
Heel erg bedankt, Bianca.
LikeLike
Héél héél mooi. Ik wil graag meedoen maar deze zaterdag paste weer niet.Ik moet beter plannen 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
Dan doe je toch op zondag mee? Of op maandag? Of je bedenkt er een voor komend weekend? Er is geen thema aan verbonden, dus je mag schrijven wat je zelf wilt. 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
😉 Doe ik!!
LikeGeliked door 1 persoon
eigenlijk kan je hem schrijven wanneer je wilt….. en dan niet publiceren maar inplannen, zodat het zichzelf publiceert op het door jou aangegeven tijdstip / datum 😉
Doe ik ook vaak met veel berichten, in het voren werken is best handig hoor
LikeGeliked door 2 people
Ja, da’s waar. Nu schrijf ik bijna alles a la minute. Behalve gisteren. 🙂
LikeLike
Mooie woorden. Sterkte!
LikeGeliked door 1 persoon
Dankjewel, Marja.
LikeLike
Prachtige woorden bij een intriest gebeuren. Sterkte Marion, voor alle betrokkenen.
http://melodymusic.nl/haiku-op-zaterdag-11/
LikeGeliked door 1 persoon
Bedankt, meis x
Kracht en positiviteit – je schreef een mooie haiku met dito boodschap. Vooral “levens’ leerschool” vind ik mooi.
LikeGeliked door 1 persoon