Nederland is fietsland bij uitstek. Door regen en wind, en zeker als de zon schijnt. Deze week is het thema van de schrijfuitdaging voor het zeswoordverhaal dan ook: FIETS.
Een fiets is een voertuig dat veelal met spierkracht wordt aangedreven. De snelheid kan variëren aangezien de gebruiker zelf kan bepalen hoeveel energie hij/zij in het aandrijven steekt. De hedendaagse fiets bestaat uit ten minste twee wielen, een frame, een zadel, een stuur en een trapas met pedalen. Sommige fietsen hebben een (hulp)motor. Fietsen met een elektrische motor als aandrijving worden ook wel e-bikes genoemd. Tot 1966 was de wettelijke term in Nederland rijwiel. In Vlaanderen wordt ook het Franse vélo gebruikt.
Van de fiets zijn andere vervoermiddelen afgeleid, zoals de vooral in Azië populaire riksja en becak, en enkele gemotoriseerde varianten die als uitvindingen een eigen leven zijn gaan leiden: de bromfiets, snorfiets, scooter en motorfiets.

Hier een voorbeeld van een zeswoordverhaal, geschreven door Ernest Hemingway.
Wat een impact hebben deze zes woorden.
Publiceer jouw zeswoordverhaal met bijpassende foto of afbeelding op je eigen website/blog en plaats de link naar jouw post in een reactie hieronder. Ik vermeld je vervolgens in dit bericht.
Veel schrijfplezier!
Marion
LEES DE VERHALEN OVER EEN FIETS IN ZES WOORDEN VAN:
- MelodyK: 6 Woorden ~ 1 Beeld – Fiets
- Bewegen en nog veel meer: 6 WMB – Fiets
- Simply Joanne: Fiets
- Annemiekepiek: Zeswoordenverhaal Fiets
- Omabaard: Bollen doorheen de jaren
- Sjannesblog: 6 woordverhaal: Fiets
- bVision & Photography: Zeswoordverhaal: Fietsen
- Doldriest: Bakvissen op bakfietsen
Wie volgt?
De volgende zeswoordverhaal-met-beeld-schrijfuitdaging wordt gepubliceerd op woensdag 8 mei 2019. Als je een leuk idee voor een thema hebt, mag je me altijd mailen.
← klik voor het archief van de zeswoordverhaal-uitdagingen. Wellicht zit er iets van je gading bij? En hier vind je meer uitleg over het zeswoordverhaal met beeld.
Mijn invulling over fietsen vind je hier https://www.bvision.nl/2019/04/30/zeswoordverhaal-fietsen/
LikeGeliked door 1 persoon
Een Velomobiel! Het lijkt wel een raket, Sjoerd. Mogen die op de rijbaan of op het fietspad? Eén ding is zeker: je valt wel op in zo’n banaan. Leuk verhaal!
LikeLike
Mijn fietsverhaal staat hier: https://sjannesblog.com/2019/04/27/6-woordverhaal-fiets/
LikeGeliked door 1 persoon
En er zullen nog vele fietsverhalen volgen hè? 😉 Ziet er mooi uit, Jeanne! Bij een fietsvakantie heb je een goede fiets nodig. Blijf je in Nederland of ga je ook de grens over?
LikeGeliked door 1 persoon
Over verschillende grenzen, best spannend.
LikeGeliked door 1 persoon
Hier mijn ‘bollende uitdaging’
https://omabaard.wordpress.com/2019/04/25/bollen-doorheen-de-jaren/
Mijn fiets, mijn vriend, leuke uitdaging dus 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
Wat heb je dit mooi gemaakt, Omabaard!
De e-bike is een prachtuitvinding, zodat mensen langer en gemakkelijker kunnen blijven bewegen. Het wordt zo aanlokkelijker om de auto te laten staan. Al schrik ik me soms lam als iemand vlak langs me scheurt alsof de duivel op zijn/haar hielen zit. Die moeten haast een helm op.
LikeLike
Leuk onderwerp wij fietsen heel erg veel…. mijn bijdrage staat hier https://annemiekepiek.wordpress.com/2019/04/24/zeswoordenverhaal-fiets/
LikeGeliked door 1 persoon
Haha, ik zou hoogtevrees hebben op zo’n ding. Fietsen zou wel gaan, maar het stoppen… eeks! 😀
Prachtige foto ook!
LikeGeliked door 1 persoon
Mijn bijdrage staat hier
http://fredriguswereld.blogspot.com/2019/04/fiets.html
Liefs Joanne
LikeGeliked door 1 persoon
Een liefdevol zeswoordverhaal!
Veel liefs terug.
LikeLike
Een leuk onderwerp.
Toevallig kan ik daar dan weer wel wat mee.
http://60plusenbewegen.com/2019/04/24/6-wmb-fiets/
Fijne avond.
LikeGeliked door 1 persoon
Gaaf, hoe je een dubbele betekenis koppelt aan de foto, AnneMarie!
LikeGeliked door 1 persoon
Zonnig zomers beeld…daar word een mens vrolijk van 😉
https://melodyk.nl/6-woorden-1-beeld-fiets/
LikeGeliked door 1 persoon
Intens gebruikt, intens beleefd, geleefd. Prachtig gecombineerd, meis. x
LikeLike